Правила експлуатації продукції
Правила транспортування дверей
Дверні полотна та їх комплектуючі, повинні транспортуватися у контейнерах, на піддонах або інших пристроях, що забезпечують їх захист від пошкоджень, зволоження, атмосферних опадів, попадання прямих сонячних променів.
Дверні полотна, а також дверні коробки, лиштва, елементи декору (капітелі, карнізи, розетки і тд.) та добірні елементи повинні транспортуватися в горизонтальному положенні на піддонах.
Переносити двері слід в руках або за допомогою допоміжних механічних засобів (візок і тп.). Кантувати і переміщати «волоком» – не допускається.
Правила експлуатації вхідних металевих дверей
Відкриваючи двері натискайте на ручку при відкритому положенні замків.
Якщо двері в відкритому положенні, не висувайте ригелі замку та нічного засувку та не зачиняйте їх при висунутих ригелях замку та нічного засувку. Це попередить пошкодження замків та пошкодження оздоблення рами.
Не допускайте попадання пилу (будівельного в тому числі), піску в циліндр й інші механічні частини дверей, а також засмічення замкової щілини. Змащуйте ригелі замків щонайменше раз у півроку.
Запобігайте занадто швидкому закриванню/відкриванню дверей, та не дозволяйте дітям кататися на них – це може призвести до травм.
Для дверей вуличного типу необхідна наявність тамбуру, що провітрюється — це запобігатиме виникнення конденсату, а потім утворенню льоду на поверхні дверей. В іншому випадку гарантія на них розповсюджувається
Над вхідними вуличними дверима обов’язково встановлювається дашок, що захищає всю поверхню дверей від попадання прямого сонячного проміню, дощу та снігу. Мінімальні розміри якого: ширина -3 м, глибина – не менше 2 м. Монтаж на висоті не більше 0,5м над дверним отвором.
Також треба запобігати впливу активних середовищ (будівельного пилу, підвищеної вологості, дощу, снігу ) на поверхню дверей. Не застосовуйте абразивні та хімічні речовини для їх чищення.
Для закріплення їх у відкритому положенні не рекомендується підкладати під дверне полотно ніякі сторонні предмети (такі як цегла, дошки, бруси та інше), на цей випадок передбачені спеціальні фіксатори та автозакривачі (доводчики).
Експлуатуючи вхідні металеві двері слідкуйте щоб на порозі або на рамі не збирались бруд та лід у холодні пори року. Це призводить до деформації ущільнювачів, та до порушення геометрії конструкції в цілому.
Вимоги щодо безпеки використання міжкімнатних дверей
Для безпечної експлуатації дверей необхідно дотримуватись наступних правил:
1. Забороняється прикладати не передбачені конструкцією виробу навантаження( наприклад, вішати важкі предмети і т.п.);
2. Не допускайте різкого відкривання і закривання дверей. Не дозволяйте дітям кататись на полотні дверей чи гратися з дверима, для уникнення травмування;
3. Не допускається підкладання під полотно чи зазор між полотном і коробкою дверей різноманітних предметів (дощок, цеглин і т.п.);
4. Під час протягу двері повинні бути зачиненими.
Інструкція по експлуатації міжкімнатних дверей
1. Міжкімнатні двері призначені для використання в житлових і офісних приміщеннях, а також в кухнях, ванних кімнатах і т. п.
2. Експлуатація дверей допускається тільки в сухих, провітрюваних і опалювальних приміщеннях з температурою повітря не нижче +8 ºС і не вище +40 ºС, з відносною вологістю повітря 30%-60%.
3. Перед встановленням дверей, особливо в зимовий період, рекомендується на 3-4 доби помістити їх в приміщення, де буде відбуватися монтаж, для акліматизації.
4. Не встановлюйте двері поблизу нагрівальних або опалювальних приладів. Різкі коливання температури навколишнього середовища можуть спричинити відшарування на покритті окремих елементів виробу.
5. Забороняється встановлювати двері під час або до проведення ремонтних робіт, пов’язаних з підвищеною вологістю. Не допускається попадання на поверхні виробів штукатурних розчинів будь-якого складу: шпаклівки, фарби та інших матеріалів, зважаючи на можливе утворення плям і пошкодження покриття в процесі їх видалення.
6. У процесі експлуатації дверних полотен не повинні застосовуватися методи впливу на них, що викликають їх термічні та механічні пошкодження.
7. Для догляду за поверхнею дверей забороняється використовувати миючі засоби, що містять абразивні матеріали і сильнодіючі хімічні речовини, луги, а також розчинники. Рекомендовано використання тільки нейтральних засобів для догляду за меблями відповідно до інструкції щодо їх застосування. Для протирання скла та фурнітури рекомендується використання спеціально призначених для цього засобів.
8. Не допускайте вплив дії гарячих предметів, прямих сонячних променів або джерела сильного світлового випромінювання на полотно дверей, дверну коробку і лиштву, попадання на них води, оскільки це може призвести до втрати цілісності покриття, зміни кольору, появи подряпин, відколів, потертостей та інших подібних пошкоджень.
9. Не допускайте попадання на міжкімнатні двері сумішей, що мають кислотну або лужну основу.
10. При експлуатації міжкімнатних дверей у ванній кімнаті необхідно повністю провітрювати приміщення після використання ванної кімнати за призначенням.
11. Обмежувачі відкривання (стопори) встановлюються на максимально можливій відстані від осі обертання дверних полотен.
12. Ділянка підлоги, над якою проходить дверне полотно (зона відкриття), має бути вільною від сторонніх предметів. Мінімальний зазор до нижнього торця полотна повинен складати 7 мм.
13. Відкриття та закриття дверей в процесі експлуатації не повинно проводитися способами, які призводять до пошкодження дверного полотна, коробки, лиштви, декоративного покриття.
14. Мити двері водою і миючими засобами на водній основі забороняється!
Інструкція по зберіганню та експлуатації міжкімнатних дверей Rodos
Зберігати дверні полотна, та комплектуючі, необхідно в не пошкодженій фабричній упаковці.
При зберіганні дверей повинні бути вжиті заходи для запобігання їх механічного пошкодження, забруднення, зволоження, впливу атмосферних опадів, попадання прямих сонячних променів, впливу температур менше 5° С і більше 40º С. Не допускається зберігання дверей поблизу опалювальних приладів, джерела тепла.
Для уникнення деформації дверних полотен їх необхідно зберігати:
– у горизонтальному положенні;
– між полотнами повинні знаходитися рівні по товщині «прокладки»;
– у сухому провітрюваному приміщенні з відносною вологістю повітря 30-65%;
– відстань до приладів опалення повинна бути не менше 0,5 метра.
Не допускається зберігання дверей у вертикальному положенні, притуленими до опори.
Експлуатація і догляд за дверними блоками Rodos та їх складовими
Дверні блоки, фарбовані, вкриті шпоном або декоративною плівкою, призначені для використання в опалювальних приміщеннях, в тому числі в якості вхідних дверей, якщо вони виходять вопалювальні коридор (тамбур). Експлуатація виробів стандартної вологостійкості в приміщеннях з нормальним чи сухим режимами повинна здійснюватися враховуючи наступні умови:
– при t більше +24°C з відносною вологістю 40-50%;
– при t від +12°C до +24°С з відносною вологістю 40-60%;
– при t до + 5°С з відносною вологістю 60-75%.
Мінімальна температура експлуатіціі продукції +5°С.
При цьому не допускаються різкі коливання даних параметрів.
Під час експлуатації лакована поверхня з часом може змінити колір не тільки від кліматичних характеристик та умов навколишнього середовища, характеру догляду, але і від ступеня впливу на них світла.
У процесі експлуатації дверних полотен, коробки, лиштви, доборів – не повинні застосовуватися методи впливу на них, що викликають їх термічні та механічні пошкодження. Дверні блоки, та їх складові дозволяється протирати вогкою серветкою.
Мити двері водою та миючими засобами на водній основі забороняється, так як краплі вологи повністю не стікають з площини дверного полотна і скупчуються в зонах декора- тивного профілю, як результат, волога поступово проникає в деревину. Це призводить до її набухання, а отже, до деформації, тріщин і відшарування лакофарбового покриття.
Відкриття та закриття дверей в процесі експлуатації не повинно проводитися способами, які призводять до пошкодження дверного полотна, коробки, лиштви, облицювального матеріалу лакофарбового покриття, шпону.
Для догляду за поверхнею дверних блоків забороняється користуватися миючими засобами, що містять абразивні матеріали і сильні хімічні речовини, а також розчинники. Використовати тільки нейтральні засоби для догляду за меблями відповідно до інструкції по їх застосування.
Потрапляння чистячих засобів і вологи в замки і петлі скорочує термін їх служби. Внаслідок попадання пилу в механізми відкривання, можливе виникнення несправності і скрипу при відкриванні дверей. Для усунення необхідно застосувати універсальне ма- стило.
Рекомендується протирання скла, фурнітури, ручок, засобами, призначеними для даних видів матеріалів. Не допускайте попадання на міжкімнатні двері сумішей, що мають кислотну або лужну основу.
>> Ущільнювач.
Для того щоб продовжити термін експлуатації, еластичні властивості та зберегти зовнішній вигляд ущільнювача його потрібно декілька разів на рік протирати силіконо- вим спреєм та запобігати забрудненню. Залежно від виду і типу покриття двері будуть відрізнятися правиламиі рекомендаціями по догляду за ними.
>> Дверні блоки із декоративною плівкою.
Декоративна плівка – це штучний матеріал, який прийнято використовувати при виробництві дверних блоків. Двері з декоративними плівками мають свій ряд переваг завдяки викори- стовуваному при виробництві синтетичному матеріалу.
Власне, саме це і визначає той фактор, що догляд за міжкімнатними дверима із плівкою повинен бути організований певним чином. Існує цілий ряд не рекомендованих засобів, не призначених для догляду за дверима з плівкою, сюди входять: ацетонові, спир-
товмісні, різноманітні розчинники, засоби, що мають порошкоподібну ( абразивну) форму.
Поради по догляду за міжкімнатними дверима із плівкою. передбачають використання м’яких спеціальних рушників і серветок, ганчірок. Наявність на губках металевих або пластикових елементів може привести до непоправних пошкоджень полотна.
>> Дверні блоки із масиву та покриті натуральним шпоном.
Шпон – це тонкі деревні листи, що використовуються при виробництві дверей або меб- лів. Натуральне дерево досить дороге, до того ж не всякий стовбур дерева гарний настільки, що його можна використовувати в якості декоративного покриття для дверей.
Щоб запобігти можливій шкоді лакофарбового покриття шпонованих дверей, потрібно уникати використання хімічних засобів для чищення, створених для інших видів повер- хонь. При використанні звичайних засобів для чищення, на шпонованому полотні мо- жуть утворюватися темні плями і пошкодження різних типів. Догляд за шпонованими дверима повинен включати в себе використання м’яких серветок по догляду за поверх- нями і губок з нанесенням спеціальних засобів. Краще, якщо це будуть речовини для догляду за дверима з дерева.
Правильний догляд за міжкімнатними дверима з натурального шпону виключає їх уста- новку в приміщеннях з різкими температурними перепадами і високою вологістю. Також важливо дотримуватися стандартів і норм по експлуатації і зберіганню, які видає фаб- рика при укладенні договору на двері свого виробництва. Щоб уникнути здуття і дефор- мування дверей з шпону, обігрівачі та зволожувачі повітря потрібно розміщувати на
максимально віддаленій відстані від них.
Для виробництва наших дверей, використовується масив сосни та натуральний шпон різних порід дерева. Деревина має унікальну структуру в розрізі та перехід відтінків від ядра до кори дерева. При тонуванні виробів з масиву використовуються високоякісні лаки, які допомагають проявити і зберегти всю красу природного малюнку деревини.
Нерівномірність малюнку, відмінність у відтінку окремих частин виробів – це типові ознаки високоякісної деревини. Вироби із масиву – це живий організм, який реагує на всі фактори зовнішнього середовища. Яскраве пряме освітлення, різкі перепади темпе- ратури і вологість повітря – головні причини зміни зовнішнього вигляду виробу.
Підготовка до монтажу міжкімнатних дверей Rodos
Очистити отвір від напливів розчину та бетону, будівельного сміття, пилу, бруду в будинках, що знаходяться на етапах рекострукції або ремонтуються – від залишків демонтованої коробки блоку. Враховувати те , що монтажний зазор між коробкою і стіною заповнюється монтажною піною.Перед застосуванням монтажної піни захистіть елементи коробки, на які може потрапити піна, малярською стрічкою і видаліть пил та інші сторонні предмети, які можуть перешкодити якісному прилипання піни до стіни, з монтажного зазору. “Скотч” застосовувати не можна, так як клейовий шар згодом буде важко видалити з лакового покриття.
Інструкція встановлення (монтажу) міжкімнатних дверей Rodos
Інструкція по збиранню дверного блоку Rodos
Збирання дверного блоку повинно здійснюватися на рівній горизонтальній поверхні. Збираючи коробку, встановлюємо зазор між коробкою та полотном 3-3,5 мм. Основа дверей – натуральне дерево, яке в залежності від температури та вологості здатне змінювати свої розміри. У зв’язку з цим, зазор між коробкою та полотном необхідний.
Зазор між полотном та підлогою потрібен більший (в житлових приміщення бажано робити його не менше 7мм, для того щоб полотно не зачіпало килим або інше покриття). При потребі встановлюємо добірну планку.
Установка фурнітури:
З огляду на розмаїття сучасної фурнітури, якщо двері поставляються без фрезерування під петлі та замок. Ви можете встановити фурнітуру самостійно. Для цього необхідно:
– визначити в який бік будуть відкриватися двері;
– провести розмітку під петлі, замок, зустрічну планку;
– петлі встановлюються на відстані 200мм від верхнього / нижнього краю полотна;
– врізка замка проводиться на відстані 1000мм від нижнього краю полотна до осі ручки;
Інструкція встановлення міжкімнатних дверей Rodos
Самостійне встановлення міжкімнатних дверей – процедура не складна, але і вона вимагає деяких знань, уважності і акуратності при установці тому встановлення дверного полотна, коробки, лиштви, добору повинні проводити фахівці, які пройшли навчання, мають досвід і отримали відповідну кваліфікацію.
Недотримання цієї рекомендації може призвести до пошкодження, псування дверних блоків, а отже, анулює гарантії виробника.
Встановлення дверного блоку повинно здійснюватися в приміщенні з температурно-вологісним показниками, зазначеними у п. 4.
Монтаж дверей у момент будівництва або ремонту приміщення допускається проводити тільки після остаточного висихання всіх будівельних матеріалів.
Кріплення кожного вертикального елемента коробки необхідно здійснювати не менше ніж в 3-х місцях. При кріпленні дюбелями використовувати свердло такої довжини, щоб не пошкодити поверхню коробки свердлильним патроном. При установці блоків в цегляні стіни з пустотілої цегли кріплення здійснювати в бетонні шви; просвердлені отвори продувати; враховувати, що кріплення цвяхами, навіть спеціального виконання, неприпустимо. Монтажний зазор між коробкою і стіною заповнюється монтажною піною.
Перед застосуванням монтажної піни захистіть елементи коробки, на які може потрапити піна, малярською стрічкою і видаліть пил та інші сторонні предмети, які можуть перешкодити якісному прилипання піни до стіни, з монтажного зазору. “Скотч” застосовувати не можна, так як клейовий шар згодом буде важко видалити з лакового покриття.
Через трубчасту насадку балона закачайте піну в монтажний зазор. Так як піна збільшується в об’ємі приблизно в 6 разів, то запінювати отвір необхідно виходячи з цього розрахунку. Протягом 60 хвилин піна розширюється до повного обсягу.
Розпірки можна видалити через 24 години (час затвердіння монтажної піни), після чого, зрізати надлишки піни ножем.
Монтаж лиштви.
Лиштва буває двох видів: телескопічна та накладна. Телескопічна лиштва монтується на коробку дверного полотна за допомогою пазового з’єднання. Накладна лиштва кріпиться спеціальним клеєм, або цвяшками (шпильки).
Умови експлуатації металопластикових конструкцій
- Протягом 24годин після монтажу вікна або двері повинні бути в зачиненому положенні. При виконанні оздоблювальних робіт (штукатурка, фарбування і т.д) конструкції повинні бути зачинені та захищені від потрапляння оздоблювальних матеріалів на рухомі частини конструкцій та на самі конструкції. Захисну плівку зняти протягом 2-х тижнів після проведення монтажних робіт.
- Для повного відкриття стулки необхідно повернути ручку в горизонтальне положення. Заборонено змінювати положення ручки в поворотному положенні стулки. Для відкриття стулки у режим провітрювання – повернути ручку доверху. При переході з одного положення стулки в інше, необхідно попередньо зачинити стулку.
- Необхідно уникати додаткових навантажень на стулку вікна та не допускати натиску стулки на бокові косяки стіни. Забороняється класти сторонні предмети під стулку чи в проріз відкидного положення стулки.
- ПВХ вікна відрізняються високою щільністю всіх з’єднань в зачиненому стані та майже не пропускають повітря. Тому, в приміщенні накопичується волога, яка утворює конденсат на склопакетах. Для уникнення подібних явищ необхідно провітрювати приміщення 3-4 рази на день по 15хв та щоранку протягом 20-30 хв.
- Зовнішню захисну плівку потрібно зняти не пізніше, ніж 3 місяці після монтажу.
Інструкція по догляду за вікнами
- Очистка конструкцій. Для очищення конструкцій, як профілю так і склопакету, рекомендується використовувати м’які неабразивні миючі засоби, що містять антистатик. Забороняється використовувати розчинники, рідини для зняття лаку, кислоти, пральні порошки, які можуть пошкодити профіль та ущільнювач. Забороняється використовувати гострі металічні предмети;
- Ущільнювач. Ущільнювачі ТЕП виготовлені з сучасних довговічних і стійких до змін температури матеріалів, але схильні до природного старіння. Для збереження еластичності та довговічності необхідно два рази на рік очищати їх від забруднень та протирати спеціальними технічними засобами з комплекту для догляду за вікнами або мастилом на основі силікону без кислот, лугів та розчинників.
- Фурнітура. Ваші вікна укомплектовані високоякісною фурнітурою. Для збереження експлуатаційних властивостей фурнітури їй необхідний нескладний догляд. Фахівці рекомендують не менше двох разів на рік протирати попередньо очищену фурнітуру засобами для очищення фурнітури , що не містить кислоти чи силікону. Не використовуйте агресивні, кисловмісні миючі засоби, які руйнують антикорозійне покриття.
- Водовідведення. У кожному вікні передбачені водовідвідні канали для відведення назовні накопиченої всередині нього вологи. Вони розташовані у нижній частині рами, їх можна легко помітити, відкриваючи стулку. Однак необхідно стежити за станом цих каналів і час від часу прочищати їх від бруду.